Ukraine support: Please read our latest update for more information.

Informacje o szczepionkach (Vaccine Information In Polish)

Published: July 9, 2021

Share

Jednostka do wstrzykiwania szczepionek odwiedza Centrum w Livingston

Mobilny oddział NHS Lothian przyjeżdża w tym tygodniu do West Lothian (piątek 9 lipca i sobota 10 lipca) aby ułatwić osobom pracującym w handlu detalicznym, hotelarstwie lub tym, którzy są poza domem i mają otrzymać szczepionkę.

NHS Lothian połączył siły ze Scottish Ambulance Service, który obsługuje jednostkę wrzutową, aby zapewnić zastrzyki wszystkim dorosłym w wieku powyżej 18 lat. Przenosi szczepionki Moderna i Astra Zeneca tylko więc nie będzie w stanie podać drugiej dawki Pfizera.

W piątek (9 lipca) i sobotę (10 lipca) – od 11am-7pm – jednostka drop-in będzie zaparkowana pod adresem:

Parking znajdujący się poza Kidzeco (ten z miękką grą) obok The Center & Primark, Livingston. Jeśli jedziesz z Asda wzdłuż bulwaru Almondvale, jest to pierwsza droga w lewo zaraz za pierwszymi światłami.

Jeśli robisz zakupy lub pracujesz w The Centre, jednostka wpuszczana można dojść pieszo przez wyjście obok The Royal Bank of Scotland/B&M lub przez wyjście Mall Cafe/Vision Express. Przy Centrum znajduje się parking. Bezpłatny parking jest dostępny bezpośrednio po drugiej stronie ulicy na parkingu The Terrace.

Lokalne przychodnie szczepień dla Craigshill, Livingston

W tym tygodniu do Craigshill w Livingston przyjadą kliniki szczepień.

Kliniki ułatwią otrzymanie szczepionki osobom mieszkającym i pracującym w Craigshill i okolicach.

Klinika zapewni szczepienia wszystkim osobom dorosłym w wieku powyżej 18 lat. Dotyczy to zarówno pierwszej, jak i drugiej dawki. Kliniki dostarczą szczepionki Moderna i Astra Zeneca tylko więc nie będzie w stanie podać drugiej dawki Pfizera.

Kliniki drop-in będą dostępne pod adresem:

  • Craigsfarm Community Hub, Maree Walk, Craigshill we wtorek 13 lipca w godzinach 9am-4pm
  • Almondbank Centre, Shiel Walk, Craigshill w czwartek 15 lipca w godzinach 9am-4pm

Każda osoba w wieku powyżej 18 lat, która nie otrzymała jeszcze pierwszej dawki – z jakiegokolwiek powodu – może zgłosić się do przychodni typu drop-in bez umówionej wizyty, natomiast osoby, które czekają na drugą dawkę, mogą się zjawić, o ile otrzymały pierwszą dawkę wstrzyknięcie szczepionki COVID-19 co najmniej osiem tygodni wcześniej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Strona internetowa NHS Lothian

https://www.nhslothian.scot/Coronavirus/Vaccine/Pages/Drop-in-Clinics.aspx

 

Scroll to top